Ginekologia w Sochaczewie

 • profilaktyka nowotworów narządu rodnego i sutka
 • zakażenia narządu rodnego
 • diagnostyka i leczenie zaburzeń miesiączkowania
 • zachowawcze leczenie torbieli jajników
 • antykoncepcja hormonalna
 • antykoncepcja awaryjna
 • wkładki wewnątrzmaciczne i implanty
 • hormonalna terapia zastępcza w okresie około i pomenopauzalnym
 • mięśniaki macicy
 • endometrioza
 • kolposkopia – w diagnostyce raka i stanów przednowotworowych szyjki macicy, sromu (dr Agnieszka Wroblewska)
Antykoncepcja - Ginekolog Sochaczew

Antykoncepcja

Istnieje obecnie na rynku szereg możliwości ochrony przed niepożądaną ciążą.

Wybór odpowiedniej metody antykoncepcyjnej w każdej grupie wiekowej kobiet powinien być indywidualny i uwzględniać nie tylko aktualny stan zdrowia kobiety, ale również przebyte schorzenia, obciążenia dziedziczne, przeszłość ginekologiczno-położniczą, przy uwzględnieniu rodzaju aktywności seksualnej, osobistych potrzeb i preferencji.

W wyborze odpowiedniego postępowania antykoncepcyjnego powinien pomóc nam specjalista ginekolog w Sochaczewie. Promując nowoczesną, skuteczną antykoncepcję, odwracalną i bezpieczną dla zdrowia pacjentki przy uwzględnieniu akceptacji, tolerancji oraz ewentualnymi korzyści pozaantykoncepcyjnych. Wyjaśnienie pacjentce korzyści i przedstawienie istniejącego ryzyka związanego z zastosowanie danej metody antykoncepcyjnej pomaga podejmować świadomą i ostatecznie najbardziej korzystną dla jej zdrowia decyzję.

Cytologia

Cytologia to badanie diagnostyczne wykonywane jako badanie profilaktyczne. Jest to jednocześnie test przesiewowy w kierunku raka – umożliwia wykrycie stanów przednowotworowych i raka, najczęściej raka inwazyjnego szyjki macicy. Cytologia polega na pobraniu z szyjki macicy komórek nabłonka, które po odpowiednim przygotowaniu i zabarwieniu są oceniane pod mikroskopem. Komórki nabłonka pobierane są specjalną szczoteczką, bezboleśnie. Taka metoda pobierania to inaczej złuszczenie komórek szyjki macicy, stąd nazwa badania – cytologia eksfoliatywna (złuszczeniowa). W skrócie używana jest nazwa cytologia.

Kto powinien zrobić badanie cytologiczne?

Jakie są wskazania do wykonania cytologii? Kto powinien wykonać cytologię?

Cytologia to badanie profilaktyczne, dlatego powinno być wykonywane regularnie przez każdą kobietę. Jest to badania bardzo ważne, tak samo istotne, jak badanie ginekologiczne. Pierwsze badanie cytologiczne winno być wykonane po rozpoczęciu aktywności seksualnej, najpóźniej w trzecim roku od pierwszego stosunku. Jeżeli kobieta nie rozpoczęła współżycia, wówczas pierwsze badanie winna wykonać w 25 roku życia. W późniejszym okresie częstotliwość badań jest różna i zależy od wieku kobiety oraz od wyniku poprzedniego badania.

Cytologia Sochaczew

Jak mnie znaleźć?

Zapraszam do odwiedzenia mojego gabinetu ginekologicznego w Klinice Alfa w Sochaczewie

Adres

ul. Polna 9b
96-500 Sochaczew

Telefony:

Zapisy: +48 46 880 82 90
Porady: +48 608 384 218

Email

kontakt@ginekologsochaczew.pl